Štvrtok, 02 Január 2020 21:05

OCHRANA NOSOROŽCOV

V piatok 13. decembra 2019 sa naši žiaci primárneho vzdelávania po prvýkrát v tomto školskom roku zúčastnili besedy NEPZ. Je to skratka pre výchovno – vzdelávací projekt: „NAJBOHATŠIE EKOSYSTÉMY PLANÉTY ZEM. “ Opäť sme sa stretli s pánom Milanom Jeglíkom, ktorý deťom rozprával o ochrane nosorožcov a iných zvierat v divočine. Našim najmenším sprostredkoval prostredníctvom fotografií život v divokej prírode. Na fotografiách sme videli medvede, tigre, nosorožce, slony a iné zvieratá. Pán Jeglík nám prezradil, že Svetový monitorovací projekt Oko Zeme využíva fotopasce k získavaniu unikátnych informácií zo života divoko žijúcich zvierat na piatich kontinentoch a k odhaľovaniu pytliactva v národných parkoch. Ukázal deťom ako pytliaci lovia nosorožce a predávajú ich priekupníkom zvierat. Proti nim bojujú rangers. Stať sa nimi môžu nielen šikovní a mocní muži, ale dokonca aj ženy. V súťaži si zmerali silu a výdrž chlapci a potom dievčatá. Zvíťazili v nej dievčatá. Cieľom tohto projektu v školách je pripraviť budúcu generáciu k pochopeniu, že sú súčasťou Zeme, teda prírody a treba ju chrániť a nie ničiť.

Ochrana nosorožcov Ochrana nosorožcov

Ľubica Karliková