POZNÁVAME SLOVENSKO

Prečítaj si ...
Usilovné včielky III.
INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE
Naj knihy v školskej knižnici
Usilovné včielky II.
****** SEPTEMBER *******
******* OKTÓBER *********
****** NOVEMBER ******
******* DECEMBER *******
******* JANUÁR *******
****** FEBRUÁR ****
******* MAREC *******
******* APRÍL ******
******** MÁJ ********
******** JÚN *******
Trieda usilovných včielok
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Exam testovanie
Sobota, 06 Január 2018 13:13

Vianoce v Gazdovskom dvore

V piatok 1. decembra 2017  sme navštívili Gazdovský dvor v Turej Lúke a prežili sme krásnu predvianočnú atmosféru.

Plavecký výcvikPlavecký výcvikPlavecký výcvikPlavecký výcvikPlavecký výcvikPlavecký výcvikPlavecký výcvikPlavecký výcvik

Vyzdobený stromček, praskajúce drevo v krbe, vôňa medovníčkov nám naznačili, že sa pomaly blížia Vianoce, na ktoré sa všetci veľmi tešíme. Vo vianočnom programe sme sa dozvedeli, ako naši predkovia prežívali predvianočný čas, ktorý sa začínal Katarínou a končil 21. decembra. Tieto dni sa volali strídžie a ľudia im pripisovali magickú silu a moc. Zaujímavé rozprávanie bolo spestrené  aj malým čarovaním, ktoré dievčatá robili na Ondreja, keď sa chceli dozvedieť, koho budú mať za muža. Dievčatá z našej triedy si mohli vyskúšať pomocou liateho olova to, čo robili dievčatá v minulosti. Zaspievaním koledy, Neseme Vám koledu, dú – dú – dú a zdobením medovníčkov sme ukončili návštevu na Gazdovskom dvore. Do školy sme si priniesli nové poznatky a krásnu koledu, ktorú sa naučíme a pripomenieme si ju v rodinách počas Vianoc.

Aktualizované: Sobota, 06 Január 2018 13:45

Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.