Prečítaj si ...
Usilovné včielky III.
INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE
Naj knihy v školskej knižnici
Usilovné včielky II.
****** SEPTEMBER *******
******* OKTÓBER *********
****** NOVEMBER ******
******* DECEMBER *******
******* JANUÁR *******
****** FEBRUÁR ****
******* MAREC *******
******* APRÍL ******
******** MÁJ ********
******** JÚN *******
Trieda usilovných včielok
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Exam testovanie
Streda, 16 Máj 2018 21:29

SOFIA  A TEKVIČKA

Zavítali ste do našej druhej záhrady, v ktorej pestujeme kvet Tekvičník hravý. Stačí vytiahnuť kľúč od záhrady, odomknúť a môžete nazrieť, čo všetko sa nám v nej podarilo vypestovať.
Hračky sú pre deti najkrajším darčekom. Mnohé sa z nich tešia, iné dávajú prednosť počítačom a tabletom a stávajú sa na nich už v útlom detstve závislé. Dieťa by sa malo hrať, pretože hrou si osvojuje určité návyky, zručnosti, ale aj poznatky.
My sme sa s deťmi po prečítaní knihy Sofia a tekvička rozprávali o hračkách. Deti majú obľúbené hračky, ale aj hry. Mnohé sa hrávajú s rodičmi spoločenské hry. Keďže v triede je viac chlapcov dávajú prednosť samozrejme autám, ale väčšina chlapcov sa hrá aspoň raz za týždeň s legom. Radi skladajú, tvoria. Naša trieda má vo výbave sadu lega pre vyučovanie a často ho využívame.

2.Úloha:
Vyrábali sme hračky z ovocia a zeleniny.

Sofia a tekvička

1. Úloha:
Hračky, ktoré majú deti obľúbené.

Šimonko Lovecký
Je to lego. Dostal som ho od rodičov. Čierny má loď a modrý motorku. Rád sa s nimi hrám. Mám veľa lega. Zaželám si ho pri rôznych príležitostiach. Veľmi rád tvorím a vymýšľam. Je to moja najlepšia hra.

Sárka Halašová
Môj psík sa volá Gromit. Dostala som ho od  strýka Igora, keď som mala 6 mesiacov. Odvtedy má miesto v mojej posteli. Chodieva so mnou na výlety. Keď sa mi roztrhol, mamička mi ho zašila. Sme nerozluční kamaráti. Spolu snívame a zažívame dobrodružstvá. Potrebujem ho.

Natálka Sadloňová
Mojou plyšovou hračkou je hello Kitty. Volám ju Kittinka. Dostala som ju od uja Peťka a tety Janky z Anglicka. Mám ju už sedem rokov. Zaspávam s ňou každý večer v objatí. No pred týždňom som jej uplietla postieľku z prútikov, veľmi sa jej páči. Trávime spolu každú voľnú chvíľu a ľúbime sa.

Adrianka Fabianová
Moja obľúbená hračka sa volá Čelzi. Keď sa spolu pohráme v barbie dome, vyvenčíme psíka Rafiho. Je veľmi rád, keď sa môže s nami hrať. Cez deň sedia na pohovke  a čakajú na mňa, kým prídem zo školy. V noci ležia v postieľke. Spolu snívajú pekné sny.

Patrik Macúch
Moja hračka sa volá Cica. Darovala mi ju krstná mama Evka. Moja Cica na mňa vždy čaká v postieľke. Brávam ju na výlety.

Ľubka Ulmanová
Toto je moja obľúbená hračka. Dostala som ju, keď som bola malá. Bola som v nemocnici, pretože som pojedla mamine tabletky. Robila mi spoločníčku v ťažkých chvíľach, preto ju mám rada.

Simonka Balážová
Dedko nám postavil bunker. Hrala som sa tam s mojím mackom. Volá sa Brumko. Spolu sme sa báli, ale aj radovali. Mám ho rada.

Viktória Vanessa Ušiaková
Moja obľúbená hračka je plyšový gepard. Zaspávam s ním každý večer. Darovala mi ho moja mama, keď som mala dva roky. Prišívali sme mu na telo okrasné gombíky. S gepardom sa hrávam tak, že ho dávam spávať, kŕmim ho, mám ho vo svojej posteli. Nosila som si ho aj do škôlky, k babke a dedkovi.

Miško Lančarič
Moja obľúbená hračka je autodráha. Dostal som ju od Ježiška. Mám ju rozloženú u babky a dedka. Často na nej závodíme. Dokonca to vyskúšal aj dedko. A celkom mu to išlo.

Matejko Moravec
Býva v boxi a volá sa Nerfka. Je to hra, pri ktorej sa strieľa.

Daniel Gajar
Tank mi daroval Ježiško. Rád s ním strieľam.

Ostatné deti nemajú vyhranenú hračku, hrajú sa o všetkými  hračkami, ktoré doma majú.
Bohužiaľ, veľa detí trávi svoj voľný čas pri počítači alebo tablete. Hlavne chlapci.