Prečítaj si ...
Usilovné včielky III.
INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE
Naj knihy v školskej knižnici
Usilovné včielky II.
****** SEPTEMBER *******
******* OKTÓBER *********
****** NOVEMBER ******
******* DECEMBER *******
******* JANUÁR *******
****** FEBRUÁR ****
******* MAREC *******
******* APRÍL ******
******** MÁJ ********
******** JÚN *******
Trieda usilovných včielok
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Štvrtok, 17 Máj 2018 06:48

Osmijankove rozprávky
O načisto obrátenej krajine

Zavítali ste do našej tretej záhrady, v ktorej pestujeme kvet Osmiknihomoľ rozprávkový. Stačí vytiahnuť kľúč od záhrady, odomknúť a môžete nazrieť, čo všetko sa nám v nej podarilo vypestovať.
Knihy sú darom múdrosti, preto často navštevujeme našu školskú knižnicu. Máme v nej čitateľský kútik a tam si čítame alebo prezeráme časopisy. Naša školská knižnica:

Osmijankve rozprávky Osmijankve rozprávky

Osmijankve rozprávky

Prečítali sme si aj knihu Osmijankove rozprávky. Náš Osmijanko s Osmidunčom vyzerajú takto:

Osmijankve rozprávky Osmijankve rozprávky

Ušili nám ich šikovné mamičky ešte minulý školský rok.. Máme ich uložených v našej knižnici, kde majú svoje miesto. Tam si snívajú svoje sny. Keďže v rozprávke O načisto obrátenej krajine sme sa dostali do Somároviec , kde žijú samí hlupáci - poriadne sme sa zasmiali na ich hlúposti, chceli by sme Osmijankovi pomôcť premeniť túto krajinu na knihomoľskú krajinu. Ako na to? Začali sme veľa čítať. Pani učiteľka nám vybrala knihy a my sme celá trieda všetky tieto knihy prečítali.

Prečítali sme knihu Guľko Bombuľko – M. Ďuríčková,
knihu O psíčkovi a mačičke – J. Čapek,
knihu Škriatkovia z Kamennej hôrky,
knihu Danka a Janka – M. Ďuríčková.

V čom nás obohatili a čo by sme priniesli hlupákom do Somároviec?
Všetci vedia, že treba veľa čítať, pretože v knihách je ukrytá múdrosť. My sme sa zamerali na dôležité hodnoty života a to priateľstvo a vzájomná pomoc.

Priateľstvo a vzájomná pomoc v našej triede
My sme zablúdili do sveta zvieratiek, bez ktorých si naše včielky nevedia predstaviť svoj život. Každý deň majú okolo seba mačičky, psíčkov, venujú im svoju pozornosť a starajú sa o ne.

Osmijankove rozprávky Osmijankove rozprávky

V Somárovciach sa môžu zdokonaľovať aj hraním bábkového divadla. My sme si zahrali divadlo O maľovanom vajíčku a bábkové divadlo O Červenej čiapočke. Zhotovili sme si bábky , stali sme sa malými bábkohercami a vyskúšali sme si, aké je to ťažké stáť pred divákmi a zabávať ich.