mod_vvisit_counterTento týždeň1984

Prečítaj si ...
Usilovné včielky III.
INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE
Naj knihy v školskej knižnici
Usilovné včielky II.
****** SEPTEMBER *******
******* OKTÓBER *********
****** NOVEMBER ******
******* DECEMBER *******
******* JANUÁR *******
****** FEBRUÁR ****
******* MAREC *******
******* APRÍL ******
******** MÁJ ********
******** JÚN *******
Trieda usilovných včielok
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Exam testovanie
Nedeľa, 17 Marec 2019 21:11

Plavecký výcvik

Tak ako po minulé roky pred Vianocami sme zorganizovali základný plavecký výcvik žiakov 3.ročníka. Cieľom kurzu je oboznámiť deti s týmto prírodným živlom, aklimatizovať sa vo vode, naučiť ich základným lokomočným pohybom a zručnostiam.
Všetko sa začína ešte v škole, kde si povieme o nebezpečenstvách, pobyte a pohybe vo vode, správaní sa pri bazéne, hygiene, zdravotných účinkoch plávania. Vždy po rozcvičení sa naladíme na výcvik jednoduchými cvičeniami, kde hravou formou sa snažíme deti zbaviť strachu z vody. Preto sa učíme umývať si oči, fúkať do vody, počítať prsty otvorenými očami vo vode, kľaknúť, sadnúť, či ľahnúť si na dno, behať, skákať vo vode, pretočiť sa, nosiť sa.

Plavecký výcvik

Takýmito činnosťami sa postupne prispôsobujeme zvláštnostiam pohybu vo vodnom prostredí. Postupne deti zistia, že sa menia ich pocity a zážitky a prekonávajú počiatočnú neistotu a strach z nepoznaného. Samozrejme nie všetci rovnako rýchlo napredujú a zbavujú sa pocitu nebezpečenstva. Vždy je vidieť, ktoré deti so svojimi rodičmi navštevujú plaváreň, vedia sa vo vodnom prostredí pohybovať a majú osvojené plavecké zručnosti. V tomto roku takýmito šikovnými plavcami boli Maťo, Romčo, Adam, Adrianka. Ostatní sa učia ponoriť hlavu, vydychovať do vody, splývať a základom kraulového plaveckého spôsobu. Na osvojenie splývania a základov plávania používame plavecké dosky, ktoré má naša škola k tomuto účelu zakúpené. Postupne si všetky deti osvojili splývanie s doskou, prácu nôh, potom sme pridali prácu jednej i druhej ruky. Najťažšie je vždy toto všetko spojiť so správnym dýchaním do vody.

Plavecký výcvik

To však chce už veľa tréningu, pokusov a vytrvalosti. Na konci výcviku všetky deti dokázali preplávať dĺžku bazéna, traja z nich pomocou plávacej dosky. Na budúci rok nás čaká zdokonaľovacia časť, kedy by sme mali všetci preplávať bez dopomoci bazén kraulovým a znakovým plaveckým spôsobom. Teraz je na deťoch a rodičoch, aby v zdokonaľovaní neprestali, navštevovali plaváreň a vytvorili si svoj vlastný plavecký štýl.

Milan Medveď