mod_vvisit_counterTento týždeň1984

Prečítaj si ...
Usilovné včielky III.
INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE
Naj knihy v školskej knižnici
Usilovné včielky II.
****** SEPTEMBER *******
******* OKTÓBER *********
****** NOVEMBER ******
******* DECEMBER *******
******* JANUÁR *******
****** FEBRUÁR ****
******* MAREC *******
******* APRÍL ******
******** MÁJ ********
******** JÚN *******
Trieda usilovných včielok
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Exam testovanie
Piatok, 17 November 2017 06:46

Najbohatšie ekosystémy planéty Zem

Naša škola je zapojená do projektu Green -Life, ktorý je zameraný na ochranu dažďových pralesov a kriticky ohrozených druhov zvierat a rastlín na ostrove SUMATRA v INDONÉZII. Súkromná česko – slovensko – indonézska pralesná rezervácia „GREEN – LIFE“ má rozlohu 300 ha. Na našej škole sa venujeme environmentálnej výchove a spolu s inými školami sme sa zapojili do tohto vzdelávacieho projektu. Dňa 15. novembra 2017 nás opäť navštívili pracovníci z rezervácie na Sumatre a naši žiaci mali možnosť nahliadnuť prostredníctvom projektu Oko tigra do fotopasce,, ktorou už druhý rok sledujeme život tigrov. Patria medzi ohrozené živočíchy, pretože pytliaci ich nemilosrdne zabíjajú pre vzácnu kožu. Takýchto zvierat je na Sumatre veľmi veľa. Rozprávanie bolo zaujímavé, ale deti sa tešili na zvieratká žijúce na Aljaške. Rozprávka, v ktorej vystupovala veverička, medveď, los, svišť, bobor a iné zvieratká všetkých zaujala. Rečou zvierat sa žiaci dozvedeli, ako sa zvieratá cítia, čo ich trápi, kedy vedia, že im v prírode hrozí nebezpečenstvo, čo ich teší, ale i to, kto im najviac ubližuje. Vzdelávací program Život na Aljaške bol zaujímavý, ale vyučovacia hodina sa končila a my sme sa museli rozlúčiť.. Na záver nášho stretnutia zazneli krásne slová:

„Chráňme si prírodu, neubližujme zvieratám žijúcim v nej, pretože aj zvieratká majú právo na dôstojný život.“

Najbohatšie ekosystémy planéty Zem Najbohatšie ekosystémy planéty Zem Najbohatšie ekosystémy planéty Zem

Ľubica Karliková

Aktualizované: Piatok, 17 November 2017 16:01