mod_vvisit_counterTento týždeň1984

Prečítaj si ...
Usilovné včielky III.
INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE
Naj knihy v školskej knižnici
Usilovné včielky II.
****** SEPTEMBER *******
******* OKTÓBER *********
****** NOVEMBER ******
******* DECEMBER *******
******* JANUÁR *******
****** FEBRUÁR ****
******* MAREC *******
******* APRÍL ******
******** MÁJ ********
******** JÚN *******
Trieda usilovných včielok
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Exam testovanie
Utorok, 28 November 2017 21:53

Beseda s Braňom Jobusom

Branislav Jobus je slovenský spevák, hudobník a spisovateľ.  Vo štvrtok 16. novembra 2017 zavítal do našej školy a usilovné včielky sa mohli zoznámiť s jeho knihami. Predstavil nám knihy, ktoré napísal.

Láskavé  rozprávky

Braňo Jobus: Láskavé rozprávky

Dvadsaťjeden  rozprávok, každá rozpráva príbeh o inej podobe lásky.

Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda,  Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ

Braňo Jobus: Muflón Anciáš a jeho spanilá jazdaBraňo Jobus: Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ

Ancijáš je muflón. A nie hocijaký muflón, ale dobrosrdečný muflón kamionista. Nadovšetko miluje svoje tepláčiky a rád robí druhým radosť. Spolu s kamarátkou dážďovkou Milicou precestuje celý svet. Tieto knihy sa deťom najviac páčili. Zaujal ich muflón Ancijáš so svojimi dobrodružstvami.

Plajko

Braňo Jobus: Plajko

V knihách existuje spôsob, ako sa sny môžu stať skutočnosťou. V  tejto knihe na Slovensko prichádza spoločnosť, ktorá navonok vyrába vankúšiky a textilné hračky, no v skutočnosti vlastní Plajka, handrovú bábiku, ktorej prítomnosť spôsobí naplnenie akéhokoľvek sna. Aké to môže byť zábavné, ale i nebezpečné, keď sa niektoré sny začnú naozaj plniť, to si môžu deti prečítať v  knihe  Plajko.

Zvon

Braňo Jobus: Zvon

Ako vyliečiť choré detské srdiečko? Zvláštna téma príbehu pre deti. Zvláštna, ale silná. Radko, kamarát chorej Rosanky, nájde recept na to, ako svojej chorej kamarátke pomôcť.

Pán spisovateľ napísal kníh oveľa viacej, ale tieto nás zaujali a tešili sme sa z rozprávania o nich. Odporúčame ich všetkým detským čitateľom. Naša beseda bola nielen o knihách, ale bola spestrená aj detskými piesňami. Tlieskali sme, dupali do rytmu a príjemne sme sa zabávali. Posedenie plné neopakovateľných chvíľ. Na záver sme sa rozlúčili s pánom Braňom Jobusom silným potleskom a  zaželali sme mu veľa tvorivých  nápadov pre nové knihy.

beseda s Braňom Jobusom beseda s Braňom Jobusom

Aktualizované: Utorok, 28 November 2017 22:00