Streda, 07 November 2012 16:50

Beseda s Mgr. Drahoslavom Hulínkom, PhD.

Beseda s Mgr. Drahoslavom Hulínkom, PhD., ktorá sa uskutočnila 26.10.2012 pre žiakov 6. až 9. ročníka, bola druhým podujatím projektu Osobnosti školákom.
Mgr. Hulínek, archeológ, historik, odborný riaditeľ Slovenského archeologického a historického inštitútu a šéfredaktor časopisu Historická revue, porozprával žiakom o zaujímavej, dobrodružnej, ale na druhej strane i namáhavej a nebezpečnej práci archeológa. Svoje rozprávanie doplnil projekciou obrázkov z miest svojich zahraničných archeologických výskumov, teda zo Sýrie, kde sa so svojimi spolupracovníkmi pokúšal objaviť Vašukanni, hlavné mesto ríše Mitanni, ktorá bola významnou ríšou neskorej doby bronzovej a zo Strednej Ameriky – z Guatemaly, kde robili archeologický výskum s cieľom reštaurovať jedno z najvýznamnejších miest mayskej klasickej kultúry – Uaxactún.

Beseda s archeológom Mgr. Hulínkom Beseda s archeológom Mgr. Hulínkom

Naši žiaci mali možnosť stretnúť a rozprávať sa s človekom, ktorý vďaka svojej cieľavedomosti a dosiahnutému vzdelaniu (Mgr. Hulínek je absolventom Filozofickej fakulty UK v Bratislave, odbory archeológia, história a filozofia) spoznáva zaujímavé miesta sveta, ich tradície, odkrýva ich históriu a zároveň robí prácu, ktorá je jeho koníčkom.
Dúfame, že žiakov aj toto stretnutie inšpiruje k väčšej zodpovednosti a záujmu o svoje vzdelávanie.

Beseda s archeológom Mgr. Hulínkom Beseda s archeológom Mgr. Hulínkom