Streda, 18 Máj 2022 15:56

Návšteva knižnice v Piešťanoch

Piatkové popoludnie je čas, keď máme pred sebou dva dni voľna., na ktoré sa všetci tešíme. Dievčatá z krúžku Hravé čítanie boli plné očakávania, pretože v piatok 6. mája 2022 ich čakala návšteva knižnice. Zavítali sme do Mestskej knižnice v Piešťanoch. Vo workshope, ktorý viedol ilustrátor pán Filip Horník sa tretiačky dozvedeli ako sa tvorí komiks, čo je to komiks a mali možnosť vytvoriť si komiks o zvieratkách. Pri návšteve knižnice si dievčatá pozreli aj výstavu s názvom Na ceste.

Zaujali nás ilustrácie mladej ilustrátorky Adely Režnej. Ilustrátorka nielen kreslí pre deti, ale aj píše krásne knihy. Výstava bola rozdelená do 5 častí – na ceste za nepoznaným, na ceste so spisovateľom Danielom Rušarom, na ceste za zdravím, na ceste na Aljašku a na ceste po Európe. Dievčatám sa výstava veľmi páčila.

Z knižnice sme odchádzali s množstvom zážitkov a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Vedúca krúžku Ľubica Karliková