Utorok, 03 Október 2017 14:27

Čitateľská súťaž pokračuje aj tento školský rok!

V minulom školskom roku predstavovali žiaci v rubrike „Ôsmacke tipy na dobré knihy“ knižné tituly, ktoré ich zaujali, a odporúčajú ich na čítanie aj svojim kamarátom.
Tento rok bude súťaž pokračovať, ale v trošku pozmenenej podobe. To vyplýva aj z jej nového názvu – „Naj knihy v našej školskej knižnici“. Súťažiť môžu žiaci 7. a 9. ročníka, no podmienkou je, že ich príspevky môžu byť len o knihách, ktoré máme u nás v knižnici.
Postup pri prezentovaní kníh sa nezmenil. Žiaci majú opäť prečítať knihu, priniesť ju na hodinu literatúry a porozprávať o nej spolužiakom.

Nesmú však prezradiť príliš veľa. Povedia len:

1. aký je to žáner
2. o čom kniha je
3. vyberú a prečítajú v triede časť knihy, ktorá ich najviac zaujala (maximálne 1 strana).

Cieľom bude „navnadiť“ spolužiakov, aby si aj oni knihu prečítali. Potom súťažiaci napíšu príspevok na web školy, do rubriky „Naj knihy v našej školskej knižnici“.

Príspevok má obsahovať:

1. názov knihy a meno autora
2. fotografiu obálky knihy
3. jej krátku recenziu (hodnotenie) – asi 10 viet.

Za vzorne splnenú úlohu budú žiaci odmenení jednotkou. Najaktívnejších čitateľov odmeníme vecnou cenou na konci školského roka.

Čitateľská súťaž pokračuje aj v tonto školskom roku

Mgr. Viera Boorová

Aktualizované: Utorok, 03 Október 2017 19:30