Pondelok, 14 Jún 2021 18:01

Stretnutie s ochrankyňou zvierat

V utorok 8. júna 2021 sa deti primárneho vzdelávania stretli v školskom altánku so zvieracou ombudsmankou na výchovnom programe Sloboda zvierat. Dozvedeli sa, ako sa treba starať o psíka, ako zabrániť jeho úniku, ako ho treba zahlásiť do evidencie, kto je to množiteľ, ako spoznáme týranie zvieraťa a veľa iných rád, ktoré súvisia a sú spojené s chovom psíka. Toto stretnutie so zvieracou ombudsmankou bolo spestrené aj rôznymi obrázkami zo života zvierat, ktoré im ukazovala. Na záver stretnutia si svoje získané vedomosti overili na pripravenej tajničke, ktorú spoločne vyplnili. Za účasť dostali deti diplomy.

Stretnutie s ochrankyňou zvierat

Každá trieda bola obdarená nielen diplomami, ale aj veľmi peknou knihou. Je to kniha Ebík a Edko, ktorá hovorí o živote psíkov. Veľmi poučné stretnutie sa skončilo. Odchádzali sme s množstvom zážitkov zo zaujímavého rozprávania. Veríme, že naše deti si odniesli do života veľa cenných rád.Na záver sme sa rozlúčili veľmi peknou vetou:

Nielen ľudské srdce potrebuje lásku.

Stretnutie s ochrankyňou zvierat Stretnutie s ochrankyňou zvierat