Štvrtok, 20 Jún 2019 21:53

Astrid Lindgrenová:
Detektív Blomkvist a Rasmus

Astrid Lindgrenová: Detektív Blomkvist a Rasmus

Je to príbeh o deťoch, ktoré sa delia na červené a biele ruže a bojujú spolu o kamienok, ktorý sa volá veľké čudo a napríklad si ho schovávajú a robia s ním všelijaké výzvy. Príbeh sa odohráva z pohľadu bielych ruží, ktorým sa stala nezabudnuteľná príhoda. Jedného večera, keď čakali v kroví na červených, pri vile profesora a jeho syna Rasmusa, začuli šramot kolies po štrkovej ceste. Po ceste na kopec vychádzala biela dodávka. Dodávka vyšla až na kopec k zrúcanine starého hradu. Zrazu dolu kopcom kráčali dvaja chlapi. Mierili k vile. Vošli cez bránku a vyskúšali otvoriť dvere. Dvere boli zamknuté. Potom si všimli, že na prvom poschodí je otvorené okno. Odišli za dom a o pár sekúnd sa vrátili späť s rebríkom. Vliezli do domu a o necelú štvrť hodinu sa jeden vrátil spolu so spiacim Rasmusom. Odviedol ho do auta a vrátil sa do domu. Zrazu bolo počuť hlasy...

Juraj Oružinský, 5. ročník

backNaspäť