Štvrtok, 05 Apríl 2018 19:19

Veľkonočné súťaže v anglickom jazyku

Spríjemniť si vyučovanie predmetov v období pred Veľkou nocou sa podarilo aj vyučujúcim cudzích jazykov. Pripravili pre svojich žiakov dve súťaže, do ktorých sa mnohí aj zapojili. Zorganizovali sme Olympiádu v anglickom jazyku a Súťaž o najlepšiu veľkonočnú pohľadnicu.
S potešením môžeme konštatovať, že sa nám do Olympiády v anglickom jazyku prihlásilo celkovo 20 žiakov. V kategórii mladších v  5., 6. a 7. ročníku súťažilo 13 žiakov, vo vyššej kategórii 8. a 9. ročníka 7 žiakov. Porovnali si svoje schopnosti v písomnej časti zloženej z cvičení zameraných na gramatiku, slovnú zásobu a čítanie s porozumením a najlepší postúpili do ústnej časti, kde tvorili príbeh podľa obrázka. Svoje jazykové schopnosti a zručnosti si tak nielen preverili, ale aj zdokonalili, získali skúsenosti, ktoré budú pre nich užitočné na strednej škole. V neposlednom rade je ale podstatné, že najmä v dospelosti tieto vedomosti využijú.

Matematická olympiáda Matematická olympiáda
Víťazi olympiády v anglickom jazyku Víťazi olympiády v nemeckom jazyku

Do Súťaže o najlepšiu veľkonočnú pohľadnicu sa zapojili žiaci z 3. - 9. ročníka. Krásne námety, kresby a vinše spríjemnili predsviatočné obdobie a nakoniec i skrášlili našu jazykovú učebňu.

Prví traja v každej kategórii  oboch súťaží získali aj hodnotné ceny. Aj žiaci nižších ročníkov ukázali kvalitu a potvrdili, že anglický jazyk je dnes všade okolo nás a už mladší žiaci najmä vďaka počítačom a hudbe prichádzajú do kontaktu s týmto celosvetovo dôležitým jazykom.

Konečné poradie Olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2017/2018 je nasledovné:

Kategória 1A:  Kategória 1B:
1. Svetlana Oružinská  6. ročník  1. Vanesa Reptová 9. ročník
2. Marek Figura 5. ročník 2. Dominik Vydarený  8. ročník
3. Matej Kolník 6. ročník 3. Adam Ragan 8. ročník

Súťaž o najlepšiu veľkonočnú pohľadnicu:

Kategória ANJ 3. a 4. r.: Kategória ANJ 5.-7. r.:
1. Barbora Vičanová 3. ročník  1. Natália Vičanová  5. ročník
2. Natália Ochodnická  3. ročník 2. Adela Babincová 6. ročník
3. Nikolas Kováčik 4. ročník 3. Miriam Predná 6. ročník

Kategória ANJ 8. a 9. r.: Kategória NEJ:
1. Monika Kúdelová 9. ročník 1. Helena Nošková 9. ročník