logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes273
mod_vvisit_counterVčera491
mod_vvisit_counterTento týždeň2500
mod_vvisit_counterTento mesiac2500
mod_vvisit_counterVšetky1726185
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 05 Apríl 2018 19:19

Veľkonočné súťaže v anglickom jazyku

Spríjemniť si vyučovanie predmetov v období pred Veľkou nocou sa podarilo aj vyučujúcim cudzích jazykov. Pripravili pre svojich žiakov dve súťaže, do ktorých sa mnohí aj zapojili. Zorganizovali sme Olympiádu v anglickom jazyku a Súťaž o najlepšiu veľkonočnú pohľadnicu.
S potešením môžeme konštatovať, že sa nám do Olympiády v anglickom jazyku prihlásilo celkovo 20 žiakov. V kategórii mladších v  5., 6. a 7. ročníku súťažilo 13 žiakov, vo vyššej kategórii 8. a 9. ročníka 7 žiakov. Porovnali si svoje schopnosti v písomnej časti zloženej z cvičení zameraných na gramatiku, slovnú zásobu a čítanie s porozumením a najlepší postúpili do ústnej časti, kde tvorili príbeh podľa obrázka. Svoje jazykové schopnosti a zručnosti si tak nielen preverili, ale aj zdokonalili, získali skúsenosti, ktoré budú pre nich užitočné na strednej škole. V neposlednom rade je ale podstatné, že najmä v dospelosti tieto vedomosti využijú.

Matematická olympiáda Matematická olympiáda
Víťazi olympiády v anglickom jazyku Víťazi olympiády v nemeckom jazyku

Do Súťaže o najlepšiu veľkonočnú pohľadnicu sa zapojili žiaci z 3. - 9. ročníka. Krásne námety, kresby a vinše spríjemnili predsviatočné obdobie a nakoniec i skrášlili našu jazykovú učebňu.

Prví traja v každej kategórii  oboch súťaží získali aj hodnotné ceny. Aj žiaci nižších ročníkov ukázali kvalitu a potvrdili, že anglický jazyk je dnes všade okolo nás a už mladší žiaci najmä vďaka počítačom a hudbe prichádzajú do kontaktu s týmto celosvetovo dôležitým jazykom.

Konečné poradie Olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2017/2018 je nasledovné:

Kategória 1A:  Kategória 1B:
1. Svetlana Oružinská  6. ročník  1. Vanesa Reptová 9. ročník
2. Marek Figura 5. ročník 2. Dominik Vydarený  8. ročník
3. Matej Kolník 6. ročník 3. Adam Ragan 8. ročník


Súťaž o najlepšiu veľkonočnú pohľadnicu:

Kategória ANJ 3. a 4. r.: Kategória ANJ 5.-7. r.:
1. Barbora Vičanová 3. ročník  1. Natália Vičanová  5. ročník
2. Natália Ochodnická  3. ročník 2. Adela Babincová 6. ročník
3. Nikolas Kováčik 4. ročník 3. Miriam Predná 6. ročník
 
Kategória ANJ 8. a 9. r.: Kategória NEJ:
1. Monika Kúdelová 9. ročník 1. Helena Nošková 9. ročník
2. Magdaléna Knapová  9. ročník 2. Beáta Boskovičová 9. ročník
3. Martina Batková 8. ročník 3. Martina Batková 8. ročník

 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2020 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.