logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes34
mod_vvisit_counterVčera400
mod_vvisit_counterTento týždeň1882
mod_vvisit_counterTento mesiac7447
mod_vvisit_counterVšetky1931811
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 27 Máj 2021 13:57

Kreatívne dieťa je aj slobodnejšie dieťa

Hovorí sa, že kreatívne deti sú šťastnejšie a spokojnejšie. Kreativita je súčasťou nášho každodenného života, dáva životu i práci zmysel. Som si istá, že každé dieťa na tejto planéte je kreatívne.

Kreativita detí v ŠKD Kreativita detí v ŠKD
Kreativita detí v ŠKD Kreativita detí v ŠKD

Kreativita je najväčším prejavom slobody. Odráža sa aj v našom každodennom živote. Stretávame sa s ňou neustále a myslím si, že si to veľakrát ani neuvedomujeme.Na začiatku bol jednoduchý nápad - nechať si veľkú krabicu odpadu z výroby sedačiek. Veď v družine sa vždy všetko ešte zíde. Krabica bola na zemi a postupne z nej začalo ubúdať. Je už dlho zdrojom zábavy, kreatívnych nápadov a potešenia nielen pre deti, ale aj pre vychovávateľky, ktoré s deťmi pracujú. Deti si so záujmom vyberajú vzorky látok a vyrábajú z nich praktické a zaujímavé veci. Buď tvoria pre seba alebo vyrábajú darčeky svojim blízkym. V palete výrobkov môžeme vidieť peňaženky, peračníky, vankúšiky, masky na spanie, obojky pre psa, škrabošky a veľa iných vecí. Deti tvoria sami alebo s našou pomocou, krabica sa stala zdrojom nápadov a zábavy. Materiál sa pomaly míňa, budeme sa musieť pozrieť po ďalšom.

Kreativita detí v ŠKD

Kreativita patrí medzi najcennejšie vlastnosti. Posilňuje pozornosť, buduje sebavedomie, učí trpezlivosti. Deti sú prirodzene tvorivé bytosti, preto je dobré a správne ju u nich podporovať. Ako povedal Kovy vo svojej knihe: "Kreativita je v každom. Záleží ale iba na nás, či máme dosť odvahy ju ukázať svetu." Myslím, že v našom klube detí sa nám to darí.

Vychovávateľky ŠKD


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2021 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.