Piatok, 18 Október 2019 21:11

V našom školskom klube detí

„Byť lepšími ľuďmi, zapadnúť do kolektívu, prispôsobiť sa , tvoriť a hrať sa.“

Toto sú základné myšlienky, ktorými sa riadi naša ŠKD. “Družina“ má byť miesto, kde sa deti cítia dobre, oddýchnu si a nájdu si kamarátov. Má to byť miesto, kde všetko dobré, čo je v deťoch zvýrazníme a všetko horšie sa snažíme spracovať tak, aby si deti uvedomili, čo robia zle.

V našom školskom klube detí V našom školskom klube detí V našom školskom klube detí

V ŠKD je veľa detí, každé je iné a prejavujú sa i inak ako na vyučovaní. Jedno je priebojnejšie a snaží sa presadzovať svoje záujmy, druhé je utiahnutejšie. Jedno má problémy s ovládaním, druhé s hyperaktivitou. Je na nás, aby sa všetky tieto deti cítili v družine dobre. Aby si v družine po vyučovaní oddýchli a zároveň aby sa z nich stávali trochu lepší ľudia. Podľa toho, k čomu deti inklinujú, snažíme sa upraviť náš program tak, aby si každé z detí našlo v ŠKD to svoje. Či už je to kreatívne tvorenie, stavanie bunkra, spoločenské hry alebo len obyčajný rozhovor.

V našom školskom klube detí

Aj keď ŠKD je len „doplnkovou“ službou v rámci školy, je podľa nás tým, bez čoho škola nemôže byť. A práve preto, že tu deti trávia veľa času, môžeme ich ovplyvňovať v ich prístupe k životu a k ľuďom, podporovať ich záujmy a postarať sa o to, aby im bolo v družine dobre. Veríme, že sa nám to darí.

Vychovávateľky ŠKD