Utorok, 07 Máj 2019 18:26

Exkurzia v Štefánikovom dome a na Bradle

Dňa 17.apríla 2019 sa žiaci našej školy vybrali navštíviť rodný dom Milana Rastislava Štefánika na Košariskách. Napriek tomu, že niektorí z nás už v tomto múzeu – rodnom dome boli, opäť sme sa dozvedeli niečo nové. Videli sme nielen Štefánikove osobné veci, ale aj mnohé artefakty prinesené z Polynézie alebo Ázie.

Exkurzia v Štefanikovom dome Exkurzia v Štefanikovom dome

Z Košarísk sme sa presunuli na Brezovú. Tu sme navštívili múzeum Dušana Jurkoviča. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o jeho projektoch. Všetci sme ale čakali na chvíľu ,keď sa pred nami otvorí model mohyly na Bradle. Pán Valihora nám poukazoval ako vyzerá mohyla vo vnútri, kde je pochovaný M.R.Štefánik. Našou úlohou bolo pozorne sledovať jeho slová, pretože sme vypracovávali aj pracovný list .
Naša exkurzia končila na Bradle. Kyticou kvetov sme si uctili pamiatku človeka, vďaka ktorému sme získali vlasť.

D.Vydarený