Streda, 28 Jún 2017 16:34

Exkurzia v Boni Fructi

V rámci programu Školské ovocie sme sa mali možnosť zúčastniť na exkurzii v podniku Boni Fructi v Dunajskej Lužnej. Podnik je známy pestovaním a distribúciou jabĺk, jahôd, malín, čučoriedok, hrušiek, ríbezlí a ovocných štiav.

Exkurzia v Boni Fructi

Plantáže v Boni Fructi nás privítali plné sladkých jahôd.Po odbornom výklade o pestovaní a spracovaní jahôd sme sa mohli obľúbeného ovocia najesť podľa chuti.

Exkurzia v Boni Fructi

V ten deň bolo veľmi teplo, preto sme privítali zmenu a pozreli sme si skladové priestory podniku spolu s baliacimi linkami. Boni Fructi je moderný podnik vybavený najnovšími technológiami a kryokomorou na skladovanie ovocia. Nechýbala tu odborná prednáška o skladovaní a balení ovocia.
Dozvedeli sme sa napríklad, že ovocie sa dopravuje prúdom vody, aby sa neobilo a každý kus je snímaný kamerou, ktorá ho vyradí, ak nie je vhodné na ďalšiu distribúciu. V kryokomore vydržia jablká čerstvé 1 rok skladované pri 2 stupňoch Celzia s minimálnym obsahom kyslíka.
Toto a veľa iných vecí sme sa dozvedeli o ovocí a jeho skladovaní, balení a distribúcii.
Sme radi, že sme stretli ochotných a milých ľudí, ktorí pripravili žiakom z našej školy pekný deň.

Ing.Borovská Adriana

Aktualizované: Streda, 28 Jún 2017 16:45