Streda, 10 Máj 2023 21:33

Exkurzia v rodnom dome Milana Rastislava Štefánika

Dňa 21. apríla 2023 naši tretiaci a štvrtáci navštívili rodný dom Milana Rastislava Štefánika. S menom rodáka z Košarísk sa spája vznik Československej republiky. V múzeu nám pán sprievodca priblížil život a dielo Štefánika. Zo zaujímavého rozprávania sme sa dozvedeli o živote človeka, ktorý mal významné postavenie v spoločenskom a politickom živote. Zaujala nás aj jeho cestovateľská vášeň a hlavne predmety, ktoré si prinášal z ciest do bytu v Paríži, ale nenahraditeľná bola aj jeho vojenská úloha. Pôsobil ako letec a diplomat.

Keďže bol krásny slnečný deň naša exkurzia z rodného domu v Košariskách pokračovala na Bradlo, na miesto posledného odpočinku generála M. R. Štefánika. Touto exkurziou si tretiaci a štvrtáci rozšírili vedomosti, ktoré získali na hodinách vlastivedy.

p. uč. Karliková, Vydarená, Boháčová