mod_vvisit_counterTento týždeň2042

Streda, 23 Október 2019 17:14

Exkurzia v požiarnej zbrojnici

V požiarnej zbrojnici

V rámci vyučovania o ochrane zdravia a záchrane ľudského života sa žiaci 2. a 3. ročníka vybrali na exkurziu do požiarnej zbrojnice. Žiaci sa dozvedeli čo všetko je potrebné povedať pri volaní na tiesňovú linku, aby sa požiarnici vedeli dostaviť na miesto a usmerniť nás, aký je postup požiarnikov po zavolaní na linku, čo všetko musia požiarnici stihnúť do jednej minúty a ako ošetriť zraneného pacienta. Niektorí z nás si na vlastnej koži vyskúšali, ako im požiarnici dokážu rýchlo znehybniť celé telo alebo končatinu a odniesť ich do bezpečia.

Najväčším zážitkom však pre všetkých bolo, keď si mohli vyskúšať odevy požiarnikov a posadiť sa do ich áut.

Požiarnikom z Myjavy ďakujeme za príležitosť a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s nimi.