logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes39
mod_vvisit_counterVčera491
mod_vvisit_counterTento týždeň2266
mod_vvisit_counterTento mesiac2266
mod_vvisit_counterVšetky1725950
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 15 Október 2019 21:23

Poznávacia exkurzia

Žiaci primárneho vzdelávania navštívili začiatkom októbra Pamätnú izbu Ľudmily Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou. Táto pamätná izba bola sprístupnená v roku 1960  a venuje sa životu a dielu spisovateľky Ľ. Podjavorinskej, ale aj tradičnej ľudovej kultúre.
Deti mali možnosť oboznámiť sa s najznámejšími dielami „ tety” Ľudmily. Do jej tvorby patria rozprávky:  „Čin Čin,"  „Zajko -Bojko,"  „ Žabiatko, “ „Medový hrniec" a ďalšie. Pamätná izba bola vlastne školou, kde chodili deti zo Bziniec. Učili sa základom čítania, písania a počítania. Okrem spomienok na pani spisovateľku sme sa zoznámili i s ľudovou kultúrou Podjavorinského kraja..Deti videli veľa zaujímavých predmetov z minulých storočí.

Poznávacia exkurzia Poznávacia exkurzia Poznávacia exkurzia
Poznávacia exkurzia Poznávacia exkurzia
Poznávacia exkurzia Poznávacia exkurzia Poznávacia exkurzia

Naše poznávanie pokračovalo v malebnej obci Podolie, kde je Park miniatúr. Videli sme viac ako 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát , rozhľadní a rodných domov významných osobností. Deti zaujal Bratislavský hrad, rodný dom M. R. Štefánika, ale aj mohyla na Bradle.  Deň sme si spríjemnili zaujímavou exkurziou.

Poznávacia exkurzia Poznávacia exkurzia
Poznávacia exkurzia Poznávacia exkurzia

pani učiteľky primárneho vzdelávania


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2020 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.