Utorok, 09 Január 2018 09:22

Veronica Roth:
Štyri

Veronica Roth: Štyri

Kniha je o šesťnásťročnom Tobiasovi Eatonovi, ktorý žije v Chicagu. Pochádza z frakcie Sebazaprenia a rozhodne sa z ďalších štyroch frakcií (Harmónia, Otvorenosť, Informovanosť a Neohrozenosť) ísť do Neohrozenosti, pretože sa chce zbaviť svojho otca Marcusa Eatona, vodcu Sebazaprenia, lebo ho týra. Aby sa stal právoplatným členom tejto frakcie, musí spraviť fyzický a psychický test.
Kým trénuje na testy, spoznáva sa s rôznymi ľuďmi z rôznych frakcií a začne si budovať kamarátstva.
Ako získava kamarátov, tak sa tiež objavia aj nepriatelia a jeho „úhlavný“ nepriateľ je Erik, ktorý prestúpil z Informovanosti.

Zvládne Tobias oba testy? Stane sa z neho obávaný vodca Neohrozených a cvičiteľ nováčikov? Premôže svoje strachy, aby mohol byť s Tris, s prvou skokankou ?

Helena Nošková, 9. roč.

backNaspäť