Pondelok, 27 November 2017 20:43

Beseda s Braňom Jobusom

Branislav Jobus je slovenský spevák, hudobník a spisovateľ.  Vo štvrtok 16. novembra 2017 zavítal do našej školy a deti z primárneho vzdelávania sa mohli zoznámiť s jeho knihami. Predstavil nám knihy, ktoré napísal. Zaujali nás:

Láskavé  rozprávky

Braňo Jobus: Láskavé rozprávky

Dvadsaťjeden  rozprávok, každá rozpráva príbeh o inej podobe lásky.

Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda,  Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ

Braňo Jobus: Muflón Anciáš a jeho spanilá jazdaBraňo Jobus: Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ

Ancijáš je muflón. A nie hocijaký muflón, ale dobrosrdečný muflón kamionista. Nadovšetko miluje svoje tepláčiky a rád robí druhým radosť. Spolu s kamarátkou dážďovkou Milicou precestuje celý svet. Tieto knihy sa deťom najviac páčili. Zaujal ich muflón Ancijáš so svojimi dobrodružstvami.

Plajko

Braňo Jobus: Plajko

V knihách existuje spôsob, ako sa sny môžu stať skutočnosťou. V  tejto knihe na Slovensko prichádza spoločnosť, ktorá navonok vyrába vankúšiky a textilné hračky, no v skutočnosti vlastní Plajka, handrovú bábiku, ktorej prítomnosť spôsobí naplnenie akéhokoľvek sna. Aké to môže byť zábavné, ale i nebezpečné, keď sa niektoré sny začnú naozaj plniť, to si môžu deti prečítať v  knihe  Plajko.

Zvon

Braňo Jobus: Zvon

Ako vyliečiť choré detské srdiečko? Zvláštna téma príbehu pre deti. Zvláštna, ale silná. Radko, kamarát chorej Rosanky, nájde recept na to, ako svojej chorej kamarátke pomôcť.

Pán spisovateľ napísal kníh oveľa viacej, ale tieto nás zaujali a tešili sme sa z rozprávania o nich. Odporúčame ich všetkým detským čitateľom. Naša beseda bola nielen o knihách, ale bola spestrená aj detskými piesňami. Tlieskali sme, dupali do rytmu a príjemne sme sa zabávali. Posedenie plné neopakovateľných chvíľ. Na záver sme sa rozlúčili s pánom Braňom Jobusom silným potleskom a  zaželali sme mu veľa tvorivých  nápadov pre nové knihy.

beseda s Braňom Jobusom beseda s Braňom Jobusom beseda s Braňom Jobusom

Ľubica Karliková