logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes64
mod_vvisit_counterVčera549
mod_vvisit_counterTento týždeň1074
mod_vvisit_counterTento mesiac7087
mod_vvisit_counterVšetky1487093

ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Základné informácie

POZNÁVAME SLOVENSKO

Informácie o projekte
Kysuce
Orava
Liptov
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 27 November 2017 20:43

Beseda s Braňom Jobusom

Branislav Jobus je slovenský spevák, hudobník a spisovateľ.  Vo štvrtok 16. novembra 2017 zavítal do našej školy a deti z primárneho vzdelávania sa mohli zoznámiť s jeho knihami. Predstavil nám knihy, ktoré napísal. Zaujali nás:

Láskavé  rozprávky

Braňo Jobus: Láskavé rozprávky

Dvadsaťjeden  rozprávok, každá rozpráva príbeh o inej podobe lásky.

Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda,  Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ

Braňo Jobus: Muflón Anciáš a jeho spanilá jazdaBraňo Jobus: Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ 

Ancijáš je muflón. A nie hocijaký muflón, ale dobrosrdečný muflón kamionista. Nadovšetko miluje svoje tepláčiky a rád robí druhým radosť. Spolu s kamarátkou dážďovkou Milicou precestuje celý svet. Tieto knihy sa deťom najviac páčili. Zaujal ich muflón Ancijáš so svojimi dobrodružstvami.

Plajko

Braňo Jobus: Plajko

V knihách existuje spôsob, ako sa sny môžu stať skutočnosťou. V  tejto knihe na Slovensko prichádza spoločnosť, ktorá navonok vyrába vankúšiky a textilné hračky, no v skutočnosti vlastní Plajka, handrovú bábiku, ktorej prítomnosť spôsobí naplnenie akéhokoľvek sna. Aké to môže byť zábavné, ale i nebezpečné, keď sa niektoré sny začnú naozaj plniť, to si môžu deti prečítať v  knihe  Plajko.

Zvon

Braňo Jobus: Zvon

Ako vyliečiť choré detské srdiečko? Zvláštna téma príbehu pre deti. Zvláštna, ale silná. Radko, kamarát chorej Rosanky, nájde recept na to, ako svojej chorej kamarátke pomôcť.

Pán spisovateľ napísal kníh oveľa viacej, ale tieto nás zaujali a tešili sme sa z rozprávania o nich. Odporúčame ich všetkým detským čitateľom. Naša beseda bola nielen o knihách, ale bola spestrená aj detskými piesňami. Tlieskali sme, dupali do rytmu a príjemne sme sa zabávali. Posedenie plné neopakovateľných chvíľ. Na záver sme sa rozlúčili s pánom Braňom Jobusom silným potleskom a  zaželali sme mu veľa tvorivých  nápadov pre nové knihy.

beseda s Braňom Jobusom beseda s Braňom Jobusom beseda s Braňom Jobusom
beseda s Braňom Jobusom beseda s Braňom Jobusom beseda s Braňom Jobusom

Ľubica Karliková


Aktualizované: Pondelok, 27 November 2017 21:08
 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.