logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes252
mod_vvisit_counterVčera491
mod_vvisit_counterTento týždeň2479
mod_vvisit_counterTento mesiac2479
mod_vvisit_counterVšetky1726163
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 20 Jún 2019 21:53

Astrid Lindgrenová:
Detektív Blomkvist a Rasmus

Astrid Lindgrenová: Detektív Blomkvist a Rasmus

Je to príbeh o deťoch, ktoré sa delia na červené a biele ruže a bojujú spolu o kamienok, ktorý sa volá veľké čudo a napríklad si ho schovávajú a robia s ním všelijaké výzvy. Príbeh sa odohráva z pohľadu bielych ruží, ktorým sa stala nezabudnuteľná príhoda. Jedného večera, keď čakali v kroví na červených, pri vile profesora a jeho syna Rasmusa, začuli šramot kolies po štrkovej ceste. Po ceste na kopec vychádzala biela dodávka. Dodávka vyšla až na kopec k zrúcanine starého hradu. Zrazu dolu kopcom kráčali dvaja chlapi. Mierili k vile. Vošli cez bránku a vyskúšali otvoriť dvere. Dvere boli zamknuté. Potom si všimli, že na prvom poschodí je otvorené okno. Odišli za dom a o pár sekúnd sa vrátili späť s rebríkom. Vliezli do domu a o necelú štvrť hodinu sa jeden vrátil spolu so spiacim Rasmusom. Odviedol ho do auta a vrátil sa do domu. Zrazu bolo počuť hlasy...

Juraj Oružinský, 5. ročník


backNaspäť

 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2020 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.