logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes206
mod_vvisit_counterVčera326
mod_vvisit_counterTento týždeň532
mod_vvisit_counterTento mesiac6488
mod_vvisit_counterVšetky1614396

ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Základné informácie
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 03 December 2018 17:19

Dejepisná exkurzia

Dňa 15.11.2018 sa žiaci 7. až 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Toto pamätné miesto sme opätovne navštívili po viac ako dvoch rokoch. V areáli múzea sa stále pracuje a obnovujú sa ďalšie baraky, v ktorých boli počas 2. svetovej vojny sústreďovaní slovenskí Židia.

Od minulej návštevy tu pribudla expozícia pracovných dielní - napr. stolárskej, zámočníckej, krajčírskej... . Pre väčšiu autentickosť možno z každej dielne počuť zvuky náradia a strojov, ktoré väzni používali pri práci. Nová je aj ukážka bývania väzňov s ich osobnými predmetmi.
Žiaci si tentokrát vypočuli prednášku a pozreli prezentáciu na tému "Prenasledovanie Židov počas obdobia slovenského štátu".

Múzeum holokaustu v Seredi Múzeum holokaustu v Seredi
Múzeum holokaustu v Seredi Múzeum holokaustu v Seredi
Múzeum holokaustu v Seredi Múzeum holokaustu v Seredi
Múzeum holokaustu v Seredi Múzeum holokaustu v Seredi

 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2019 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.