POZNÁVAME SLOVENSKO

Liptov
Pondelok, 03 December 2018 17:19

Dejepisná exkurzia

Dňa 15.11.2018 sa žiaci 7. až 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Toto pamätné miesto sme opätovne navštívili po viac ako dvoch rokoch. V areáli múzea sa stále pracuje a obnovujú sa ďalšie baraky, v ktorých boli počas 2. svetovej vojny sústreďovaní slovenskí Židia.

Od minulej návštevy tu pribudla expozícia pracovných dielní - napr. stolárskej, zámočníckej, krajčírskej... . Pre väčšiu autentickosť možno z každej dielne počuť zvuky náradia a strojov, ktoré väzni používali pri práci. Nová je aj ukážka bývania väzňov s ich osobnými predmetmi.
Žiaci si tentokrát vypočuli prednášku a pozreli prezentáciu na tému "Prenasledovanie Židov počas obdobia slovenského štátu".

Múzeum holokaustu v Seredi Múzeum holokaustu v Seredi

Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.