Nedeľa, 21 Október 2018 17:51

CELOSLOVENSKÝ PROJEKT : "ZÁCHRANA  SOM  JA"

Naši tretiaci sa zapojili do projektu "ZÁCHRANA SOM JA.“  Úlohou projektu bolo vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl, naučiť deti dbať na svoju bezpečnosť, myslieť dopredu a predchádzať tak úrazom v školských zariadeniach.
Výstupom nášho projektu bola tvorba príbehov, kresby, ale aj naše mimoškolské aktivity. Snažili sme sa a pracovali s veľkým nasadením. Oplatilo sa, pretože sme sa dostali medzi ocenených víťazov. A čo sme vyhrali pre školu?
Externý automatický defibrilátor a  kurz prvej pomoci pre všetkých žiakov 1. stupňa.

Čo je automatický externý defibrilátor?

AED je prístroj, ktorý zachraňuje ľudské životy. Po celom svete každý deň náhle zomrie až 2 000 ľudí. Pritom až v 80 % je príčinou porucha srdcového rytmu, ktorá je liečiteľná elektrickým výbojom (defibrilácia). A to je práve ten čas, kedy je možné zachrániť ľudský život automatickým externým defibrilátorom. Ten sám vyhodnotí stav človeka a podľa toho výboj buď uskutoční, alebo nie, pričom pokyny pre používateľa vydáva v slovenskom jazyku. Zachrániť život s ním tak dokáže aj laik.

Záchrana som ja Záchrana som ja

Záchrana som ja

Záchrana som ja Záchrana som ja

Poďakovanie patrí všetkým tretiakom – usilovným včielkam.
Poďakovanie patrí rodine Patrika Macúcha za poskytnutie fotografií z aktivít Dobrovoľného hasičského zboru v Krajnom.

Blahoželáme tretiaci !

Ľubica Karliková