Pondelok, 23 September 2024 20:21

Projekt Zelené oči

Logo projektu

Názov: Experimentálna ovocno-zeleninová záhrada

V novom školskom roku 2024/2025 sa našej škole v rámci grantového programu Zelené oči podarilo úspešne získať financie na vybudovanie ovocno – zeleninovej záhradky v areáli našej školy. Projekt bol podporený v rámci grantového enviromentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa.
 Hlavným cieľom projektu s názvom EXPERIMENTÁLNA OVOCNO-ZELENINOVÁ ZÁHRADA je podporovať vzťah detí i dospelých k životnému prostrediu na lokálnej úrovni, posilňovať pocit zodpovednosti vo vzťahu k živým organizmom a ich prostrediu.

Naším zámerom je vybudovať komunitnú záhradu v areáli školy rozdelenú na tri edukačné zóny určené pre všetky deti.

Zóna číslo:
1. Bylinková
2. Zeleninová
3. Ovocná

obrazok

Záhrada má poskytnúť priestor spoznávať, objavovať, skúmať a vzdelávať sa. V neposlednom rade ponúknuť priestor na hru, zábavu a sebarozvoj.
Veríme, že na vybudovaní novej záhradky sa budú podieľať spolu s nami aj naši žiaci a široká verejnosť.

Chceš vedieť o projekte viac? Klikni sem!

Všetky kroky projektu budú priebežne zverejnené na našej stránky školy v sekcii ZELENÉ OČI.