Utorok, 03 Marec 2009 19:54

Čarovné hrnčeky - projekt finančne podporený kontom Orange

V období november 2007- marec 2008 sa v našej obci Krajné podarilo "oživiť" staršie umelecké remeslo - hrnčiarstvo v tvorivo-relaxačnom centre v priestoroch Základnej školy s materskou školou v Krajnom. Stalo sa tak po schválení projektu "Čarovné hrnčeky" kontom Orange. Centrum sa stalo súčasťou aktívneho oddychu a príjemne prežitých voľných chvíľ ľudí rôznych vekových skupín.
  Najmladšia členka má 6 rokov, najstaršia 68 rokov. Do kurzu "Čarovné hrnčeky" sa zapojilo 10 dospelých a 36 detí. Pod vedením Mgr.Veroniky Štefíkovej a Oľgy Zemanovej sa stretávali každý týždeň v priestoroch Základnej školy v Krajnom a tvorili nádherné diela z keramickej hliny.
  Pre pozitívny ohlas verejnosti bude činnosť keramického krúžku pokračovať do konca júna 2008. Od septembra 2008 by sme radi činnosť centra rozšírili o ďalšie zaujímavé aktivity a prilákali nových členov našej keramikárskej rodiny.
  Všetky diela krajnianskych keramikárov si budete môcť prezrieť na výstave, ktorú každoročne poriada Základná škola s materskou školou v Krajnom v júni 2008.
Ďakujeme pánovi starostovi Ing.Vladislavovi Šusterovi za veľkú podporu pri realizácií tohto projektu a pánovi riaditeľovi ZŠ s MŠ v Krajnom Mgr. Milanovi Medveďovi
za poskytnutie priestorov na vybudovanie keramickej dielne v budove základnej školy.

Obec Krajné spolu s občanmi ďakuje KONTU ORANGE za poskytnutie finančného  príspevku vo výške 60.000.-sk, ktorý sme použili na nákup keramickej vypaľovacej  pece.

Kontaktné osoby projektu:
    Oľga Zemanová, Mgr.Veronika Vydarená

Keramické výrobky vytvorené v tomto projekte nájdete v tejto galérii.