Štvrtok, 02 Január 2020 21:26

Bábkové divadlo - O pyšnej Dorotke

V piatok 20. decembra 2019 do našej školy zavítalo Bábkové divadlo Lienka. Bábkoherci nám zahrali rozprávku O pyšnej Dorotke. Opisovala príbeh pyšnej a rozmaznanej princeznej, ktorá si nevážila vecí ani ľudí. Peklo jej na žiadosť pána kráľa dalo lekciu a celý rok v ňom musela slúžiť. Nakoniec prevychovanú princeznú Dorotku zachránil chudobný Matej. Rozprávka sa skončila šťastne. Princezná a Matej mali veľkú a veselú svadbu. Po skončení rozprávky si deti mohli pozrieť bábky, ktoré vystupovali v rozprávke. Bol to neobyčajný zážitok.

O pyšnej Dorotke O pyšnej Dorotke
O pyšnej Dorotke o pysnej dorotke4