Štvrtok, 26 Apríl 2018 20:15

Matematická olympiáda

17. marca 2018 sa uskutočnilo v Centre voľného času  v Myjave okresné kolo matematickej olympiády. Našu školu reprezentovali dve žiačky 6. ročníka – Adelka Babincová a Svetlanka Oružinská, ktoré postúpili zo školského kola. O tom, že už školské kolo bolo veľmi náročné,  svedčí fakt, že do okresného kola z celého myjavského okresu v kategórii 6. až 8 ročník postúpili len naše dve žiačky.

Matematická olympiáda

V okresnom kole dievčatá riešili tri úlohy po dobu 120 minút.  Za každú úlohu mohli získať 0 - 6 bodov. Úspešným riešiteľom okresného kola je žiak, ktorý získa 9 a viac bodov.  Našim dievčatám sa to podarilo a víťazkou okresného kola sa stala Adelka Babincová, ktorá zvíťazila rozdielom jedného bodu pred Svetlankou Oružinskou.

Blahoželáme!