Pondelok, 20 Február 2017 10:34

Netradičné dni v druháckej triede

Žiak nemusí iba zostať sedieť v lavici, počúvať a hlásiť sa na každej vyučovacej hodine, aby si osvojil nové poznatky a vedomosti. Stačí nájsť trochu chuti niečo zmeniť na tradičnom vyučovaní, štipku fantázie, dobrého organizačného zabezpečenia a  do vyučovania sa dá hravo  vložiť množstvo zaujímavých netradičných postupov. Pomocou týchto postupov  sa z pasívneho príjemcu stáva aktívny účastník vyučovania. A to je cieľom Netradičných dní v druháckej triede.
Takýto deň mohli druháci oceniť vo štvrtok 16. februára. Ste zvedaví ako prebiehalo vyučovanie?  Tak čítajte ďalej.
Deň sa začal súťažou Koleso šťastia. Žiaci v skupinách súťažili a hľadali správne odpovede hlavne z oblasti slovenského jazyka. Aktivita navnadila žiakov na ďalší priebeh vyučovania.

Netradičné dni v druháckej triede Netradičné dni v druháckej triede Netradičné dni v druháckej triede

Nasledovala aktivita „Ičkománia“, v ktorej žiaci navzájom vysvetľovali správnosť písania y a ý po tvrdých spoluhláskach.

Po krátkom motivačnom rozhovore sme skončili pri blahoželaniach. Žiaci si vypočuli ako má blahoželanie vyzerať, čo má obsahovať, aké chyby sa najčastejšie objavujú pri ich písaní. Ako by to bolo, keby si nevyskúšali aj napísať blahoželanie na rôzne témy.  Jednotlivým skupinám sa podarilo vymyslieť blahoželanie k narodeninám, ku Dňu učiteľov, ku Dňu matiek i k vianočným sviatkom. Počas záverečnej prezentácie  na konci vyučovania predstavili svoje diela spolužiakom. Deň sme spestrili maľbou na hodine výtvarnej výchovy.

Netradičné dni v druháckej triede

Dôležité je upozorniť, že pri každej aktivite bolo potrebné splniť nasledujúce hlavné vzdelávacie ciele:
- precvičiť si rozdelenie hlások,
- správne písať y/ý po tvrdých spoluhláskach,
- naučiť sa vytvoriť a napísať blahoželanie,
- poznať základné časti blahoželania,
- precvičiť plynulé čítanie a čítanie s porozumením.

V. Vydarená

Aktualizované: Pondelok, 20 Február 2017 11:03