Piatok, 02 Jún 2017 15:56

Olympiáda v anglickom jazyku

"S každým jazykom, ktorým hovoríte, žijete nový život. Ak viete len jeden jazyk, žijete len raz."

Anglický jazyk je všeobecne považovaný za najvýznamnejší jazyk v dnešnom svete. Naši žiaci sa ho usilovne učia, a preto sa radi zapájajú aj do súťaží s ním spojených. Jednou z najpopulárnejších je Olympiáda v anglickom jazyku.

Olympiáda v anglickom jazyku Olympiáda v anglickom jazyku

S potešením môžeme konštatovať, že sa nám prihlásilo celkovo 23 žiakov. V kategórii mladších v  5., 6. a 7. ročníku súťažilo 13 žiakov, vo vyššej kategórii 8. a 9. ročníka 10 žiakov. Porovnali si svoje schopnosti v písomnej časti zloženej z cvičení zameraných na gramatiku, slovnú zásobu a čítanie s porozumením a najlepší postúpili do ústnej časti, kde tvorili príbeh podľa obrázka. Svoje jazykové schopnosti a zručnosti si tak nielen preverili, ale aj zdokonalili, získali skúsenosti, ktoré budú pre nich užitočné na strednej škole. V neposlednom rade je ale podstatné, že najmä v dospelosti tieto vedomosti využijú.

Prví traja v každej kategórii získali aj hodnotné ceny. Aj žiaci nižších ročníkov ukázali kvalitu a potvrdili, že anglický jazyk je dnes všade okolo nás a už mladší žiaci najmä vďaka počítačom a hudbe prichádzajú do kontaktu s týmto celosvetovo dôležitým jazykom.

Olympiáda v anglickom jazyku Olympiáda v anglickom jazyku Olympiáda v anglickom jazyku

Olympiáda v anglickom jazyku

Konečné poradie Olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2016/2017 je nasledovné:

Kategória 1A:
1. Dominik Vydarený    – 7. ročník