Streda, 24 Január 2018 12:29

Annabel Pitcher:
Strieborný lev na oblohe

Annabel Pitcher: Strieborný lev na oblohe

Jamie sa nasťahoval do rodinného domu spolu s otcom a sestrou Jasmine.  Jeho mama zostala s priateľom Nigelom v Londýne. Jasmine mala dvojča Rose, ktorá pred piatimi rokmi zomrela pri teroristickom útoku. Otec veľmi zle znášal smrť svojej dcéry, preto začal veľmi piť a pri každej príležitosti sa s Rosinou urnou na kozubovej rímse rozprával. Jamie si svoju sestru Rose moc nepamätá a jeho otca to veľmi raní, pretože Jamie nevyronil ani jednu slzu, keď na Rose spomína. Jeho sestra Jasmine si dala všade piercing, nafarbila si vlasy na ružovo a prestala jesť. Jamie má najväčšiu oporu vo svojom  kocúrovi Rogerovi. Jamie začal chodiť do novej školy, kde si našiel kamarátku Sunyu, ktorá bola moslimka a jeho otec mu hovorieval, že moslimovia zavraždili jeho sestru Rose. Sunya si Jamieho obľúbila, ale iní spolužiaci ho šikanovali. Keď mal Jamie narodeniny, mama mu poslala darček, ktorý obsahoval list a spidermanské tričko. V liste bolo napísané, že ho mama príde pozrieť a chcela by, aby mal to tričko na sebe.Tričko mal tak dlho, že mu bolo malé a musel ho mať pripnuté spinkami. Čo myslíte, príde ho mama pozrieť? Obetuje sa kvôli Jamiemu? To zistíte, ak si prečítate túto knihu. Dozviete sa tiež o tom, ako sa rodina vyrovná so smrťou Rose a či sa zmenia otcove predsudky o moslimoch.

Simona Tupá, 9. roč.

backNaspäť