Piatok, 21 Apríl 2017 18:46

Exkurzia na obecnom úrade

Žiaci 6. triedy v rámci predmetu občianska náuka preberajú v tomto ročníku tému obecná samospráva. Preto po dohode s naším obecným úradom mali možnosť prísť sa pozrieť priamo na úrad, aby videli, ako naša obec funguje.

Budova Obecného úradu Krajné

Privítal nás pán starosta Ing. Peter Kubis, ktorý sa nám počas dvoch vyučovacích hodín veľmi ochotne venoval, porozprával žiakom o symboloch obce, jej fungovaní, ale aj zaujímavosti zo života a práce na obecnom úrade. Pani Matejovičová zaujala žiakov pamätnými knihami, v knihe zápisov sa niektoré deti aj našli. Pani Batková práve pripravovala hlásenie, ktoré jej pomohli zrealizovať Nikoleta Vajkúnyová a Aneta Michalidesová.

Vyskúšali si hlásenie v miestnom rozhlase a my ostatní sme pozorne počúvali na balkóne, ako ich hlasy v rozhlase znejú. Na záver deti zaujala zasadacia miestnosť s pamätnými fotografiami, kde sa nachádzajú napríklad aj fotografie z obdobia budovania našej školy.

Obecnému úradu v Krajnom patrí za ochotu prijať žiakov našej školy a venovať sa im veľké poďakovanie.

Aktualizované: Piatok, 21 Apríl 2017 21:11