Sobota, 07 Február 2009 00:00

Úspechy žiakov v predmetových súťažiach:

V školskom roku 2008-2009 sa žiaci školy zapojili do viacerých predmetových súťaží v rámci okresných kôl. Dosiahli v týchto súťažiach nasledovné umiestnenia:

v okresnom kole Olympiády v slovenskom jazyku (4.10.2008) obsadil Kristián Hanus (9.roč.) tretie nepostupové miesto.

v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku (14.1.2009) sa stal Kristián Hanus v kategórii žiakov 9.ročníka úspešným riešiteľom za 2.miesto.

v literárnej súťaži v prednese povestí "Šaliansky Maťko" obsadila v okresnom kole Lea Marušicová 2.miesto. Gratulujeme!

v okresnom kole Matematickej olympiády (21.1.2009)
žiakov 9.ročníka  obsadil Kristán Hanus 2.miesto a postupuje do krajského kola

v okresnom kole Geografickej olympiády (3.2.2009)
- kategória 5.ročník  sa Lucia Kostelná umiestnila na 2.mieste a postúpila do krajského kola
- kategória 6.ročník zvíťazila Michaela Miková a postupuje do krajského kola
- kategória 7.ročník obsadil Vladimír Dlhý 2.miesto a postupuje do krajského kola
- kategória 8.ročník vyhral Dalibor Vydarený s postupom do KK
- kategória 9.ročník Kristián Hanus obsadil 1.miesto a postupuje do KK
                           Pavlína Medňanská bola úspešnou riešiteľkou (6.-7.miesto)

v okresnom kole Dejepisnej olympiády (4.2.2009)
- kategória 8.ročník  obsadil Marcel Kostelný 2.miesto a postupuje do krajského kola
- kategória 9.ročník zvíťazil Kristián Hanus a postupuje do KK

sova
   Všetkým žiakom, ktorí úspešne reprezentovali školu srdečne blahoželáme a postupujúcim v krajských školách želáme veľa úspechov a držíme palce!!