POZNÁVAME SLOVENSKO

Liptov
Piatok, 16 Február 2018 09:04

Darujte 2%

Peniaze z Vašich daní nie sú vždy rozdeľované podľa Vášho želania alebo predstáv, veľa toho nemôžete ovplyvniť, ale čo určite môžete, sú aspoň 2 %

Podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov môžete ako platiteľ dane z príjmu rozhodnúť, kam pôjdu 2% Vami zaplatených daní. Záleží len na Vás, či pôjdu do štátneho rozpočtu alebo nimi podporíte občianske združenie, konkrétne Rodičovské združenie pri ZŠ Krajné . Získané finančné prostriedky sú čerpané na rozvoj vzdelávania a športu v našej škole.
Vopred Vám ďakujeme za Vami prejavenú priazeň.

Tlačivo na stiahnutie tu

Ako poukázať 2% ?

do 31. marca 2018

Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.

do 30. apríla 2018

Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane).

Údaje o príjmateľovi :

Obchodné meno : Rodičovské združenie pri ZŠ

Sídlo : Krajné 173

Právna forma : Občianske združenie

IČO : 17319617/326

Sobota, 17 Február 2018 06:02

Už sa fašiang kráti...

„Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožúšok zima mu bude.
 Ja nemám kožúšok len sa tak trasiem, dajte mi slaniny nech sa vypasiem.   Hentam mi nedali, tuto mi dajú, komára zabili slaninu majú.“

Skončili sa Fašiangy – symbol veselosti, zábavy, hodovania a pitia, obdobie plesov, karnevalov a maškarných bálov. Fašiangy patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari a sú najveselším obdobím roka. Také boli v minulosti a také sa zachovávajú v niektorých regiónoch i dnes. Obdobie fašiangov je v podstate obdobím od Troch kráľov až po Popolcovú stredu (nazývanú tiež Krivá alebo Škaredá streda). Škaredá práve preto, že sa pre kresťanov začína obdobie veľkého pôstu.

Už sa fašiang kráti Už sa fašiang kráti

A to sa dozvedeli aj naše deti. No my sme si atmosféru fašiangov v materskej škole stihli vychutnať. Rozhodli sme sa, že fašiangy ukončíme spoločne v duchu tradícií. Už od rána sme si rozdelili úlohy. Najskôr sme spoločne zamiesili cesto na šišky. Pokým cesto kyslo deti si vymýšľali a zhotovovali rôzne masky do fašiangového sprievodu. Keď cesto vykyslo, pustili sme sa do vykrajovania a praženia šišiek. To bola chvíľa, na ktorú všetci netrpezlivo čakali, lebo vedeli, že konečne môžu zjesť čo vlastnými rukami pripravili. Všetky ruky sa zapojili do práce, pričom si vyskúšali  miesenie a vykrajovanie kysnutého cesta.

Už sa fašiang kráti Už sa fašiang kráti

Celé dopoludnie bolo sprevádzané hudbou, piesňami a tančekmi. I keď ubehlo tak rýchlo, že sme nestihli ani „basu pochovať“, myslíme si, že z tohto netradičného, ale veľmi zábavného dopoludnia si deti odniesli veľa poznatkov, zážitkov a dojmov.

Štvrtok, 15 Február 2018 12:22

Klubisti v 3D-kine

Býk Ferdinand

V stredu 7.februára sme s deťmi školského klubu navštívíli 3D predstavenie „FERDINAND“ v Trenčíne. Rozprávka o priateľstve malej Niny a veľkého býka Ferdinanda s množstvom ďalších zvieratiek sa všetkým veľmi páčila. Samozrejme, že v kine nemohli chýbať pukance a iné dobroty. Perinbaba nám umocnila zážitok krásnym snežením, tak že aj cesta bola ako v rozprávke.

Oľga Zemanová

Štvrtok, 15 Február 2018 08:41

Karneval

Čas veselosti, zábav, plesov, karnevalov, zabíjačiek, hodovania, blahobytu.... Také sú pravé fašiangy. A práve taký tradičný karneval zažili v piatok  pred Popolcovou stredou aj deti z našej materskej školy. Prvá trieda škôlky sa v tento deň zmenila na farebne vyzdobenú karnevalovú sálu, ktorú za pár minút zaplnili rôzne zvieratká, princezné, víly, kovboji, indiáni a iné postavičky zo známych obľúbených detských rozprávok.

Karneval v skolke Karneval v skolke

Po predstavení a spoločnom fotení sa všetci zabávali na hudbu zo známych detských piesní. Šikovnosť a pohotovosť predviedli deti v metlovom tanci. V krátkej prestávke sa deti občerstvili pripraveným čerstvým ovocím a zábava pokračovala ďalej zábavnými súťažami s balónikmi a lentilkami. V závere karnevalu deti v maskách vytvorili vláčik, ktorým sa za zvukov piesne „Jede, jede, mašinka...“ odviezli na posledný piatkový fašiangový obed do školskej jedálne.

Štvrtok, 15 Február 2018 09:36

K a r n e v a l

Karnevalový deň pripadol tento rok na štvrtok, 1.februára 2018. Po vyučovaní  sa žiaci zmenili na kovbojov, indiánov, robotov, princezné, popolušky, kuchárov, supermanov, anjelov, víly, ninja korytnačky, a mnoho ďalších fantastických bytostí.

Karneval 2018 Karneval 2018
Navštívte našu fotogalériu ---->

Za najzaujímavejšiu masku porota vybrala  DETI V BALÓNE /Dianka a Marek Ďurišoví/. Popoludnie plné súťaží, hier a tanca si deti  užívali pri dobrej hudbe. Prišli si na svoje aj v karnevalovom bufete, kde objavili mnoho zaujímavých dobrôt.

Oľga Zemanová

Aktualizované: Štvrtok, 15 Február 2018 10:06

Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.