Streda, 06 Marec 2024 21:00

4. Príloha č.5

5. Usmernenie k zápisu

Štvrtok, 28 Marec 2024 16:19

Súťaž v Powerpointových prezentáciách v anglickom jazyku

Vytvoriť peknú prezentáciu, a hlavne ju kvalitne odprezentovať, je v dnešnej dobe nevyhnutná zručnosť potrebná nielen v škole, ale aj pre mnoho povolaní. Nie je to jednoduché, no ešte náročnejšie je dokázať to v cudzom jazyku.

Súťaž v prezentáciach v anglickom jazyku

Na našej škole máme tradíciu takéto prezentácie tvoriť a predvádzať. Najprv prebiehajú triedne kolá na rôzne témy, následne najlepší postúpia na školské kolo, kde sa porovnávajú žiaci z rozličných tried. Prví traja v každej kategórii získavajú hodnotné ceny. Výsledky tohtoročnej súťaže konanej 13. marca:

Kategória 5. a 6. ročník:   Kategória 7. a 8. ročník:   Kategória 9. ročník:
Súťaž v prezentáciach v anglickom jazyku 1. Karin Urbanová   1. Ema Vaváková   1. Michaela Popelková Súťaž v prezentáciach v anglickom jazyku
2. Běla Halašová    2. Rebecca Táborská   2. Tereza Kozárová
3. Eliška Bieliková   3. Jana Popelková   3. Martin Marko

Streda, 27 Marec 2024 16:58

Čítajme si – detský čitateľský maratón

Aj tento školský rok sa dňa 19. marca 2024 zapojila celá naša škola od malých prváčikov až po deviatakov do detského maratónu čítania. Projekt vznikol v roku 2008 a realizuje ho Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorú v posledných rokoch vytláčajú nové technológie. Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporuje rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, rozvíja slovnú zásobu. Nezabúdajme čítať po celý rok, pretože čítanie poskytuje deťom činnosť vo chvíľach voľna a vytvára priestor pre tvorivosť.

Čítajme si

Streda, 27 Marec 2024 16:31

Veľkonočné tradície

Jarné sviatky sa k nám nezadržateľne blížia. Atmosféru starodávnych zvykov a tradícií si priblížili prváci a druháci . Dňa 19. marca 2024 navštívili Gazdovský dvor v Turej Lúke. Dozvedeli sa o zvykoch , ktoré predchádzali jari. Zdobili vajíčka voskom, šikovní chlapci plietli korbáče, dievčatá zdobili letečko a obliekali Morenu. Naučili sa piesne, ktoré súviseli s jarnými zvykmi.

Letečko, letečko, de si tolko bolo, na studence na vodence, ruki nohi milo.
Butte vi babički veselé, už vám to letečko neseme.
Dajte nám vajíčko, lebo dve, šak vám to máličko ubudne. (pieseň je v nárečí)

Morena, Morena, des klúče podela?
V Senici na rínku, tam visí na klínku. (pieseň je v nárečí)

Príjemné chvíle zanechali úsmevy na tvárach detí.

Pondelok, 25 Marec 2024 12:48

Návšteva Mestskej knižnice v Piešťanoch

Dňa 20. 3. 2024 žiaci 3. a 4. ročníka navštívili Mestskú knižnicu v Piešťanoch pri príležitosti „mesiac marec – mesiac knihy“. Deťom bola predstavená kniha spisovateľa Romana Brata pod názvom MORDOVISKO. Vypočuli si jeden príbeh z tejto knižky s názvom Vši, ktorý dramatizovaným a pútavým čítaním veľmi deti zaujal. Po skončení príbehu mali deti hádať, či to bol ozajstný alebo vymyslený príbeh.

Keď deťom pani knihovníčka dočítala príbeh, posadali si po skupinkách k stolom a nasledovali workshopy. Kreslili, vystrihovali, lepili a vyrábali si svoje tváričky a hlavičky, a tiež sa snažili nalepenými alebo nakreslenými obrázkami vyjadriť svoje myšlienky

Návšteva knižnice  Návšteva knižniceNávšteva knižnice  Návšteva knižniceNávšteva knižniceNávšteva knižniceNávšteva knižnice  Návšteva knižnice

Deťom sa návšteva knižnice páčila a tešia sa na podobnú akciu aj budúci rok!